• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

Online Terapi Danışmanlık Hizmeti Verilmektedir.
Sentez İstanbul Cinsel Danışmanlık Merkezi          

Erken boşalma, erkeğin çok az bir cinsel uyarı ile bazen ön sevişme sırasında, bazen penis vajinaya yaklaşır yaklaşmaz, bazen penis vajinaya girer girmez, bazen penis vajinada hareket etmeye başlar başlamaz ya da hızlanır hızlanmaz erkeğin isteğinin ve kontrolünün dışında istemsiz bir şekilde boşalmasıdır. Baştan beri görülen primer erken boşalmanın sebepleri genellikle psikolojik kökenli olduğu. Erken boşalma kontrolünü öğrendikten sonra sonradan ortaya çıkan erken boşalma nedenlerinin organik kökenli veya ilişki, evlilik problemlerine bağlı olduğu kabul edilmektedir ve klinikte daha az görülmektedir. Baştan beri görülen primer erken boşalma klinikte en çok raslanılanıdır.
Erken boşalma, erkeğin çok az bir cinsel uyarı ile bazen ön sevişme sırasında, bazen penis vajinaya yaklaşır yaklaşmaz, bazen penis vajinaya girer girmez, bazen penis vajinada hareket etmeye başlar başlamaz ya da hızlanır hızlanmaz erkeğin isteğinin ve kontrolünün dışında erkeğin istemsiz bir şekilde boşalmasıdır. Erken boşalma ülkemizde en sık görülen cinsel problemlerden biridir. Genellikle cinsel deneyimi az olan erkeklerde daha çok görülür. Bazı erkeklerde her ilişkide devam ederken bazı erkeklerde biraz düzelme ve bir süre sonra tekrar başlama şeklinde görülür.
Sürekli ya da yineleyici bir şekilde çok az bir cinsel uyarılmayla ve kişinin istemesinden önce bazen vajinaya girme öncesinde bazen vajinaya girer girmez ya da girdikten çok kısa bir süre sonra kişinin isteğinin ve kontrolünün dışında boşalmanın olmasıdır. Erken boşalma tedavisinde değerlendirme aşamasında yaş,  cinsel eşin yeni ya da ortamın alışılmadık olması, cinsel eşin verdiği tepki, eşler arası cinsel uyum, cinsel aktivitenin sıklığı, diğer cinsel problemlerin varlığı gibi uyarılma süresini etkileyen faktörler göz önünde tutulmalıdır.             Erken boşalma genel nüfus oranı içinde en sık rastlanan erkek cinsel işlev problemi olduğu kabul edilmektedir. Genç erkekler arasında daha yaygındır.
Sürekli olarak ya da yenileyici bir biçimde yeterli ereksiyonu sağlayamama ya da cinsel aktiviteyi bitirinceye kadar sertleşmeyi sürdürememe halidir. Erkekte serleşme sorunu yaşam boyu devam eden , sonradan edinilmiş ve durumsal olmak üzere üç şekilde kendini gösterir. Yaşam boyu olarak görünen tipinde kişi birleşme için yeterli sertleşmeyi hiçbir koşul altında gösterememiştir. Erkekte sertleşme sorunu çok çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir. Bir ucunda birleşme için hiçbir koşulda hiçbir sertleşme elde edememe diğer uçta daha önce iyi bir işlev gördüğü halde belli bir partnerle cinsel işlevini yerine getirememe gibi değişik görünümlerde ortaya çıkabilir. Sonradan edinilmiş tipinde kişinin daha önce yeterli işleve sahip olduğu öyküsü vardır. Ancak sonradan sertleşme problemi yaşamaya başlamıştır.
Cinsel etkinlik esnasında olağan bir cinsel uyarılma evresinden sonra orgazmın sürekli ya da yenileyici bir biçimde gecikmesi ya da hiç olmamasına geç boşalma denir. Buna göre erkekte geç boşalma bir orgazm bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Erkekte geç boşalma ilk cinsel aktivitelerden başlayarak yaşam boyu süren tipi, sonradan gelişen, durumsal genelleşmiş ya da birleşik etmenlere bağlı karmaşık tip olarak değişik şekillerde görülebilir. Erkekte orgazm bozukluğu değerlendirilirken kişinin yaşına göre yeterli süre ve yoğunlukta olağan cinsel uyarılmaların olup olmadığı iyice araştırılmalıdır. Buna göre geç boşalma erkeğin yeterli süre ve yoğunlukta cinsel etkinlik sonrasında olağan bir cinsel uyarılma evresi mevcut olmasına rağmen orgazmın sürekli ya da tekrarlayıcı bir biçimde gecikmesi yahut ta olmaması olarak tanımlanır.
Cinsel sağlık genel vücut sağlığının bir parçasıdır. İnsanların duygusal, ruhsal, bedensel ve kişiler arası sorunlar yaşaması nasıl doğal kaçınılmazsa cinsel sorunlar yaşaması da o kadar doğal ve kaçınılmazdır. İnsanların yaşadığı ailesel, kişiler arası ve ekonomik sorunları cinsel yaşamını etkileyebileceği gibi cinsel yaşamı da iş, aile yaşamı ve kişiler arası yaşamını da etkiler. Dolayısıyla evlilikte/ilişkide cinselliğin yeri önemlidir. Çiftin cinsel yaşantısı ne kadar sağlıklıysa evlilik ilişkileri ve duygusal bağları da o kadar güçlüdür.
Kendiliğinden oluşan doğal bir zihin durumu olan hipnoz insanlık tarihi kadar eskidir. Biz farkında olsak da olmasak da kabul etsek de etmesek de günlük hayatın akışı içinde bu zihin durumunu hep yaşarız. Örneğin bir sevdiğimiz bir filmi izlerken bizi çağıran birini duymayabiliriz. Televizyon reklam sektörü bu hipnoz durumunu çok kullanır. Kısacası hipnoz trans ve telkinin bir arada olduğu farklı odaklanmış bir bilinç halidir.
Vajinismus vajinal kasların cinsel ilişkiyi imkansız hale getirecek biçimde kişinin isteğinin ve kontrolünün dışında kasılmasıdır. Problem hastanın sandığı gibi kızlık zarı değil vajinal kasların spazmı olduğundan kızlık zarının cerrahi yöntemlerle alınması vajinismusta yanlış tedavi yaklaşımlarından biridir. Vajinal teşebbüse bir reaksiyon olarak vajinal kasların istemsiz kasılmasına bacakların ve kalçaların kasılması da eşlik eder. Bacaklar kapanır, vajina sımsıkı kapanır ve sonuç olarak vajinal ilişki imkânsız hale gelir. Birçok çift cinsel terapiyle mükemmel bir şekilde çözüme kavuşturulabilen vajinismus hastalığını kendi cinsel başarısızlıkları olarak gördüğünden durumu kabul etmede zorlanır, utanır ve böylece zaman kaybetmeye başlar.
Vajinismuslu çiftlerin çözüm arayışında vajinismus tedavi fiyatları; vajinismus tedavi merkezi, cinsel terapi merkezi ve cinsel terapist seçiminde etkili olmaktadır. Vajinismus tedavi ücretleri merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Vajinismus tedavi ücretlerindeki bu farklılıklar vajinismus sorunu yaşayan kişileri daha detaylı araştırma yapmaya sevk etmektedir. Çift vajinismus tedavisine karar verdikten sonra ikinci adım olarak kendilerine uygun vajinismus tedavi fiyatı araştırması yapmaktadır. Bu amaçla internet ortamından “Vajinismus tedavisi ücreti”, “Vajinismus tedavi merkezi ücretleri”, “Vajinismus tedavi fiyatları”, “Vajinismus tedavisinde ücretlendirme nasıl olur”, “Vajinismus tedavi ücretleri”, “Cinsel terapi ücretleri”, “Vajinismus tedavisi pahalı mıdır?” “Vajinismus tedavi ücretleri ne kadar”, "Vajinismus tedavi ücretleri forum” gibi aramalar yaparak gerekli bilgilere ve bağlantılara ulaşmaya çalışmaktadırlar.
 3