• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Vajinismus Tedavi Merkezi Nedir?

 Vajinismus Tedavi Merkezi Nedir? | Vajinismus Tedavi Merkezleri     

vajinismus tedavi merkezi

     Yeni evlenen her 10 çiftten birinin  başına gelen vajinismus, evlilikleri   kâbusa  çevirmeye devam   etmektedir. Genellikle  ilk gece   korkusu veya cinsel ilişkiye   girememe olarak bilinen vajinismus, ilk  gece ortaya çıkar ve çözülmediği  takdirde evlilikte büyük sorunlara yol açar.

       Vajinismus çiftin ilişkilerinin yanı sıra iş, okul, aile gibi tüm hayat alanlarını etkileyerek sosyal bir problem haline de dönüşmektedir.

       Vajinismus erkek eşleri, vajinismus (ilk gece korkusu) karşısında ilk önce hayal kırıklığına uğrar. Bunun ardından “neden benim başıma geldi?”, “yanlış biriyle mi evlendim?”, “yoksa bu bir sınav mı?”, “yoksa eşimin benim bilmediğim problemleri mi var?” gibi sorular sorar hatta sevilmediğini veya istenilmediğini bile düşünebilir. Aynı zamanda “acaba sorun bende mi, ben mi becermiyorum?” şeklinde bir sorgulama dönemine girer ve kendini yetersiz ve eksik hisseder. Bazen merhamet ve acıma bazen de kızgınlık arasında gidip gelir.

       Öte yandan vajinismus sorunu yaşayan bayan eşler tüm başarısız denemelerin ardından kendilerini hayal kırıklığına uğramış, küçük düşürülmüş, başarısız, yetersiz, mutsuz, korkmuş,  gergin ve huzursuz hisseder. Bu acı verici duyguları tekrar tekrar yaşamamak için cinsel yakınlaşmadan kaçınır, cinsel isteği düşer.

       Vajinismus, çiftin birbirlerine olan ilgi ve alakalarını kaybetmelerine neden olabilmektedir. Vajinismus, erkek eşlerde sertleşme sorunu, cinsel isteksizlik, erken boşalma vb. diğer cinsel performans bozukluklarına neden olabilir. Evliliği tamamlanmamış, yarım bir evlilik olarak kalmaya mahkûm ederek henüz sağlamlaştırılmamış bir evliliği her türlü dış etkiye açık hale getirir.

       Vajinismus problemine çözüm bulmak amacıyla pek çok vajinismus tedavi merkezi hizmet vermektedir. Vajinismus tedavi merkezlerinde eşler terapiye birlikte dâhil edilir ve tedavi çift görüşmeleri şeklinde gerçekleşir.

       Vajinismus sorunu yaşayan kişiler vajinismusun tedavisinin mümkün olmadığını düşünmenin yanı sıra sürekli bir erteleme ve kaçınma davranışı içindedirler. Zamanla olur, biz kendimiz hallederiz bakış açısıyla zaman kaybederler. Vajinismus kendi kendine çözülmediği için eninde sonunda tedaviye ihtiyaç duyduklarını kabul etmek zorunda kalırlar.

       Hâlbuki vajinismus çözümsüz değildir. Vajinismus bilişsel ve davranışsal yöntemlerle kesinlikle tedavi edilebilen bir problemdir. Vajinismus bir kader değildir. Onu uzun yıllar üstünüzde taşımak zorunda değilsiniz. Vajinismus sadece sizin başınıza gelmiş bir problem de değildir. Sizin gibi yeni her 10 çiftten birinde görülmektedir. Beklemek, ertelemek, kaçınmak veya korkmak zorunda değilsiniz. Vajinismus yalnızca başınıza gelmiş bir olaydır. Hepsinden önemlisi vajinismus terapisi ile kolaylıkla çözüme kavuşturulmaktadır.

       Eğer aşağıdaki en tipik vajinismus belirtileri sizde mevcut ise zaman kaybetmeden size uygun bir vajinismus tedavi merkezine başvurmalısınız. Bu destek sizi erteleme ve kaçınma kısır döngüsünden kurtaracaktır.

-           Cinsel ilişkinin hiç gerçekleşmemesi veya ağrılı olması

-           Cinsel ilişkiye girmekten korkma, kaçınma veya ilişkiye girememe

-           Bacakların kapanması, kasılma, kendini geri çekme veya eşi itme

-           İstemsiz koşullanmaların olması

-           Cinsel ilişkide ağrı, acı, kanama olacağı beklentisi

-           Her denemede aynı durumla karşılaşma, duvara çarpmış gibi olma hissi

-           Girişin gerçekleşmemesi ve o an geldiğinde vajinada ağrı, acı hissetme

-           Vajinaya tampon yerleştirmekten ve jinekolojik muayeneden korkma

        Sentez Vajinismus Tedavi Merkezi olarak başta vajinismus olmak üzere cinsel isteksizlik, orgazm bozukluğu, erken boşalma, ereksiyon problemi gibi pek çok cinsel problemin çözümünde bireylere ve çiftlere hizmet vermekteyiz. Her yıl yüzlerce çifti vajinismustan kurtararak hayatlarını güzelleştirmekten gurur duyuyoruz. Bize ihtiyaç duyduğunuz her an sizin yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.

        Vajinismus vakalarının tamamı, Sentez Vajinismus Tedavi Merkezi’nde cinsel terapist Güldane Kavgacı rehberliğinde vajinismus tedavi yöntemleri (cinsel terapi) ile tam bir düzelmeyle sonuçlandırılmaktadır.

 Shu. Güldane Kavgacı
 Cinsel Danışman & Aile ve Evlilik DanışmanıVajinismus ve Cinsel Terapi ile ilgili Makalelerimiz