• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Vajinismus Tedavi Ücretleri

 

VAJİNİSMUS TEDAVİ ÜCRETLERİ (FİYATLARI)
      

 Vajinismus tedavi ücreti ne kadardır

        Vajinismus tedavisi; cinsel terapi merkezleri ve vajinismus tedavi merkezlerinde yapılmaktadır.

        Vajinismus tedavisi hem çift hem de cinsel terapist için sabır, tutarlılık, gayret isteyen bir süreçtir.

        Vajinismuslu çiftlerin çözüm arayışında vajinismus tedavi fiyatları; vajinismus tedavi merkezi, cinsel terapi merkezi ve cinsel terapist seçiminde etkili olmaktadır.

        Vajinismus tedavi ücretleri merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Vajinismus tedavi ücretlerindeki bu farklılıklar vajinismus sorunu yaşayan kişileri daha detaylı araştırma yapmaya sevk etmektedir.

        Çift vajinismus tedavisine karar verdikten sonra ikinci adım olarak kendilerine uygun vajinismus tedavi fiyatı araştırması yapmaktadır. Bu amaçla internet ortamından “Vajinismus tedavisi ücreti”, “Vajinismus tedavi merkezi ücretleri”, “Vajinismus tedavi fiyatları”, “Vajinismus tedavisinde ücretlendirme nasıl olur”, “Vajinismus tedavi ücretleri”, “Cinsel terapi ücretleri”, “Vajinismus tedavisi pahalı mıdır?” “Vajinismus tedavi ücretleri ne kadar”, "Vajinismus  tedavi ücretleri forum” , "cinsel terapi ücretleri" gibi aramalar yaparak gerekli bilgilere ve bağlantılara ulaşmaya çalışmaktadırlar.

       Sentez İstanbul Vajinismus Tedavi Merkezi olarak vajinismus sorunu yaşayan çiftlerimize karar verme sürecinde şunu hatırlatmak isteriz:

Vajinismus tedavi ücretleri önemli olmakla birlikte

  • Gittiğiniz yerde size ne kadar zaman ayrılacak?
  • Sizinle ne düzeyde ilgilenilecek?
  • Gittiğiniz vajinismus tedavi merkezinin bu konudaki başarısı nedir?
  • Birlikte çalışacağınız cinsel terapistin vajinismus konusunda tecrübesi var mıdır?
  • Vajinismus tedavisinde tavsiye edilen bir cinsel terapist midir?
  • Vajinismus sorununun çözümünde başarısı nasıldır?
  • Daha önce tedavi ettiği çiftler var mıdır?

kriterlerine dikkat ederek araştırma yapmalarını önemle tavsiye ederiz. Kısacası ödeyeceğiniz maliyet önemli olmakla birlikte kime gittiğiniz şüphesiz daha önemlidir.

            

Vajinismus tedavisinde ücretlendirme nasıl yapılır?

        Ülkemizde vajinismus tedavisi, vajinismus tedavi merkezleri ve cinsel terapi merkezlerinde yapılmaktadır.

        Bazı vajinismus merkezleri seans başı ücretlendirme yaparken diğer bazı merkezler ise baştan paket ücretlendirme yapmaktadır.

            

Seans başı ücretlendirme nasıl olur?

        Vajinismus tedavisinde seans başı ücretlendirme vajinismus sorunu yaşayan çiftlerin her seans geldiklerinde ödeme yapmalarına olanak sağlar. Vajinismus titizlikle ilgilenilmesi gereken önemli bir problem olduğu için seans süresi bir saattir. Çift seans seans ödeme yapar.

            

Paket ücretlendirme nasıl olur?

        Vajinismus tedavisinde paket ücretlendirmede tedavi maliyeti ücretlendirilerek baştan toplu ödeme yapılmaktadır.

        Sentez Vajinismus İstanbul Tedavi Merkezi'nde seans başı ücretlendirme metodu uygulanmaktadır.

        Vajinismus tedavisinde seans başı ücretlendirme ya da paket ücretlendirmeden ziyade vajinismus tedavi başarısını asıl etkileyen şey cinsel terapist ile çift arasında kurulan karşılıklı güven ilişkisi ve çiftin motivasyonudur.     

Vajinismus tedavi fiyatlarında nelere dikkat edilmelidir?

        Çiftler vajinismus tedavisi arayışında cinsel terapi merkezi seçerken vajinismus tedavi fiyatlarının yanı sıra başka şeylere de dikkat etmelidir. Kendilerine nasıl bir cinsel terapi uygulanacağı, gittikleri merkezde cinsel terapistlerinin kim olacağı, uygulanan tedavi programında sadece cinsel ilişkiyi gerçekleştirmenin mi yoksa bunun yanı sıra çiftin birbirlerinden haz alıp birbirlerine haz verdikleri sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmalarının mı hedef alındığı dikkatlice değerlendirilmelidir.

        Çift terapilerinin ortalama ne kadar süreceğini başlangıçta terapistlerine sormalıdır. Bu süre çiftten çifte ve vakanın derinliğine göre değişmekle beraber seans süresi bilindiğinde çift ne kadar ödeme yapacağını bilerek kendilerini ona göre ayarlayabilirler ve diğer vajinismus merkezleriyle karşılaştırarak doğru karara varabilirler.


Shu. Güldane KAVGACI

Cinsel Terapist & Aile ve Evlilik Terapisti
Vajinismus ve Cinsel Terapi ile ilgili Makalelerimiz