• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

Vajinismus Tedavisi İstanbul

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ İSTANBUL

İstanbul vajinismus tedavisi

           Vajinismus vajinal kasların cinsel ilişkiyi imkansız hale getirecek biçimde kişinin isteğinin ve kontrolünün dışında kasılmasıdır. Problem hastanın sandığı gibi kızlık zarı değil vajinal kasların spazmı olduğundan kızlık zarının cerrahi yöntemlerle alınması vajinismusta yanlış tedavi yaklaşımlarından biridir.

           Vajinal teşebbüse bir reaksiyon olarak vajinal kasların istemsiz kasılmasına bacakların ve kalçaların kasılması da eşlik eder. Bacaklar kapanır, vajina sımsıkı kapanır ve sonuç olarak vajinal ilişki imkânsız hale gelir. Birçok çift cinsel terapiyle mükemmel bir şekilde çözüme kavuşturulabilen vajinismus hastalığını kendi cinsel başarısızlıkları olarak gördüğünden durumu kabul etmede zorlanır, utanır ve böylece zaman kaybetmeye başlar.

       Vajinismus genellikle ilk gece ortaya çıkar. Çift önce şaşırır. Kendilerinde bir problem olduğunu kabul etmede zorlanırlar. Her denemede aynı şeyle karşılaşa karşılaşa zamanla bir sıkıntı ile karşı karşıya olduklarını kabul ederler. Ancak bu sefer de “Kendi kendine çözülür, biz zamanla çözeriz.” Diye düşünerek erteleme ve kaçınma kısır döngüsüne kapılırlar. Bir süre bu döngüde vakit kaybettikten sonra bunun kendi kendine çözülemeyeceğini anlarlar ve vajinismus tedavi arayışı sürecine girerler. Bu sefer de bunun vajinismus tedavisi ile çözülebileceğine bir türlü inanamazlar. Çünkü kendi kendilerine ağrı kesici, kas gevşetici, uyuşturucu jeller, alkolle deneme gibi pek çok yöntemi denemişlerdir. Bu nedenle problemin çözüleceğine olan güvenleri sarsılmıştır. “Şimdi cinsel terapist ne yapacak da problem çözülecek?” diye kaygılanmaya başlarlar. Hâlbuki vajinismus, iyi eğitim görmüş ve vajinismus tedavisinde tecrübeli bir vajinismus terapisti rehberliğine kesinlikle çözüme kavuşturulabilen bir problemdir.        

         

Vajinismus Tedavi Edilmezse Nelere Yol Açar?

           Vajinismus hastalığında kişi olgun bir cinsel yaşantı ve yakınlık yaşamanın mümkün olmadığı bir duruma saplanıp kalmıştır.

 • Hastada suçluluk duygusu, anksiyete ve depresyon oluşturması
 • Erkek eşin başarısız bir cinsel ilişkiye şartlanması
 • Evlilik ilişkisinin bozulması
 • Evliliğin bitme tehlikesi
 • Çocuk sahibi olamama
 • Sağlıklı bir cinsel yaşamın engellenmesi
 • Erkek eşte cinsel isteksizlik, ereksiyon ve erken boşalma gibi diğer problemlere yol açabilmesi
 • Çift arasında oluşan olumsuz cinsel etkileşim örüntüleri
 • Her iki eşte de cinsel özgüven kaybı

Vajinismus bu ve benzeri pek çok soruna yol açtığından hızla tedavi edilmesi gereken bir problemdir. Vajinismus tedavisinin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul'da Vajinismus Tedavi Merkezleri


Vajinismus tedavisi; vajinismus tedavi merkezleri ve cinsel terapi merkezlerinde yapılmaktadır. Bu amaçla başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde merkezler kurulmuştur ve hizmet vermektedir.

           Vajinismus hastaları vajinismus tedavi arayışında iken “vajinismus tedavisi”, “vajinismus tedavi merkezleri”, “cinsel terapist”, “cinsel psikolog”, “cinsel terapi”, “cinsel terapi merkezi”, “vajinismus doktoru”, “vajinismus terapisti”, “vajinismus tedavisi İstanbul”, ”vajinismus tedavi merkezleri İstanbul” gibi anahtar kelimeler kullanarak internetten arama yapmaktadırlar.

           Sentez Vajinismus İstanbul Merkezimiz , Kadıköy Bahariye’de hizmet vermektedir. (Caferağa Mah. Miralay Nazım Sok. No: 12/6 Bahariye Kadıköy/İstanbul Tel: 0216 550 40 03)

           Vajinismus, cinsel terapi ile % 100 çözüme kavuşturulabilen cinsel problemlerden biridir. Merkezimizde danışanlarımızı baş vakaları vajinismus çözüme kavuşturulana kadar bırakmıyoruz. Mutlaka vajinismusu çözerek yolluyoruz.

           Sentez Vajinismus Tedavi Merkezimizde yüzlerce vajinismus vakasını başarı ile sonuçlandırmış ve sağlıklı haz dolu bir cinsel yaşantıya kavuşturmuş olmaktan gurur duyuyoruz.

           Vajinismus yaşayan çiftlerimize bu sorunu yaşadıkları için utanıp çekinmemelerini bunun kişinin bilinçli kontrolünün dışında olduğunu bilmelerini isteriz.

           Vajinismus tedavi edilmeden asla zamanla kendi kendine çözülmez. Zamana bırakma sorunun kendi içinde daha da büyümesinden başka bir işe yaramaz. Vajinismus sorunu yaşayan çiftlerimize 5-10 dakikalarını ayırarak Sentez Vajinismus Terapi Merkezimizi aramalarını, vajinismus tedavisi hakkında bilgi almalarını tavsiye ederiz.

           Vajinismus doğru vajinismus tedavi yöntemleriyle cinsel terapist ve çift arasında kurulan güven, sabır, kararlılık ile ve verilen ev ödevlerini bir çift olarak uygulayarak, kesinlikle bir daha geri gelmemek üzere çözülebilen bir problemdir. Bunun için yapmanız gereken bir an önce harekete geçerek deneyimli bir cinsel terapistten uzman desteği almaktır.


Shu. Güldane KAVGACI

Cinsel Danışman & Aile ve Evlilik DanışmanıVajinismus ve Cinsel Terapi ile ilgili Makalelerimiz